TBP04R3-500-04GR 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
Mfr Part #:
TBP04R3-500-04GR
Mfr Name: CUI Devices
CUI Devices
Description:
2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
Stock on Request
TBP04R3-500-04GR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Contact Mating Finish
Current
Header Orientation
Mounting Type
Number of Levels
Number of Positions
Operating Temperature
Pitch
Positions Per Level
Termination Style
Type
Voltage
TBP04R3-500-04GR Description
Short technical summary and product information.
TBP04R3-500-04GR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TBP04R3-500-04GR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Weidmüller
TERM BLK HDR 4POS 180DEG 5.00MM
View Part
EBPA-04-C
EBPA-04-C
Adam Technologies Inc
EURO BLOCK 4P
View Part
Molex
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM