T11-2-20.0A-01-20 CIR BRKR MAG-HYDR
Mfr Part #:
T11-2-20.0A-01-20
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Stock on Request
T11-2-20.0A-01-20 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
T11-2-20.0A-01-20 Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR MAG-HYDR
T11-2-20.0A-01-20 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
T11-2-20.0A-01-20 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IUGN6-1-61-20.0
IUGN6-1-61-20.0
SENSATA
CIR BRKR 20A 250VAC 80VDC