T1008-5R6G FIXED IND 5.6UH 240MA 8.38OHM SM
Mfr Part #:
T1008-5R6G
Mfr Name: Tamura
Tamura
Description:
FIXED IND 5.6UH 240MA 8.38OHM SM
Stock on Request
T1008-5R6G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
T1008-5R6G Description
Short technical summary and product information.