T1008-2R7G FIXED IND 2.7UH 290MA 3.55OHM SM
Mfr Part #:
T1008-2R7G
Mfr Name: Tamura
Tamura
Description:
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.55OHM SM
Stock on Request
T1008-2R7G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
T1008-2R7G Description
Short technical summary and product information.