T1008-1R8G FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6OHM SMD
Mfr Part #:
T1008-1R8G
Mfr Name: Tamura
Tamura
Description:
FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6OHM SMD
Stock on Request
T1008-1R8G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
T1008-1R8G Description
Short technical summary and product information.