SZ-10NN27 DIODE ZENER 27V 6W SZ10
Mfr Part #:
SZ-10NN27
Mfr Name: Sanken
Sanken
Description:
DIODE ZENER 27V 6W SZ10
Stock on Request
SZ-10NN27 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Mounting Type
Operating Temperature
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Unidirectional Channels
Voltage
SZ-10NN27 Description
Short technical summary and product information.
DIODE ZENER 27V 6W SZ10
SZ-10NN27 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SZ-10NN27 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SZ-10N27VL
SZ-10N27VL
Sanken
DIODE ZENER 27V 5W SZ10
View Part
SZ-10NN27VR
SZ-10NN27VR
DIODE ZENER 27V 6W SZ10
View Part
SZ-10NN27VL
SZ-10NN27VL
DIODE ZENER 27V 6W SZ10
SZ-10N27
SZ-10N27
DIODE ZENER 27V 5W SZ10