SWC-3.00-53 FIXED IND 53UH 3A 80 MOHM TH
Mfr Part #:
SWC-3.00-53
Mfr Name: Amgis, LLC
Amgis, LLC
Description:
FIXED IND 53UH 3A 80 MOHM TH
Stock on Request
SWC-3.00-53 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SWC-3.00-53 Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 53UH 3A 80 MOHM TH
SWC-3.00-53 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SWC-3.00-53 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SH150C-3.00-53
SH150C-3.00-53
Amgis, LLC
FIXED IND 53UH 3A 80 MOHM TH