STGWT30H60DFB IGBT 600V 60A 260W TO3PL
Mfr Part #:
STGWT30H60DFB
Available from 1 distributors
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IGBT 600V 60A 260W TO3PL
Total Stock: 1,500 pcs
STGWT30H60DFB Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,500 pcs
1500 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
STGWT30H60DFB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
IGBT Type
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
STGWT30H60DFB Description
Short technical summary and product information.
IGBT 600V 60A 260W TO3PL