STGW20NC60VD IGBT 600V 60A 200W TO247
Mfr Part #:
STGW20NC60VD
Available from 1 distributors
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IGBT 600V 60A 200W TO247
Total Stock: 1,710 pcs
STGW20NC60VD Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,710 pcs
1710 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
STGW20NC60VD Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
STGW20NC60VD Description
Short technical summary and product information.
IGBT 600V 60A 200W TO247