STGP30H60DF IGBT 600V 60A 260W TO220
Mfr Part #:
STGP30H60DF
Available from 1 distributors
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IGBT 600V 60A 260W TO220
Total Stock: 1,500 pcs
STGP30H60DF Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,500 pcs
1500 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
STGP30H60DF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
IGBT Type
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
STGP30H60DF Description
Short technical summary and product information.
IGBT 600V 60A 260W TO220