STGB30V60DF IGBT 600V 60A 258W D2PAK
Mfr Part #:
STGB30V60DF
Available from 1 distributors
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IGBT 600V 60A 258W D2PAK
Total Stock: 1,000 pcs
STGB30V60DF Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,000 pcs
1000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
STGB30V60DF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
IGBT Type
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
STGB30V60DF Description
Short technical summary and product information.
IGBT 600V 60A 258W D2PAK