SRU5018-4R7Y FIXED IND 4.7UH 2A 36 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRU5018-4R7Y
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 36 MOHM SMD
Total Stock: 4,262 pcs
SRU5018-4R7Y Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
12 pcs
12 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
4,250 pcs
4250 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRU5018-4R7Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRU5018-4R7Y Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 4.7UH 2A 36 MOHM SMD