SRR6028-180Y FIXED IND 18UH 1.5A 85 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR6028-180Y
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 18UH 1.5A 85 MOHM SMD
Total Stock: 1,000 pcs
SRR6028-180Y Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,000 pcs
1000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRR6028-180Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR6028-180Y Description
Short technical summary and product information.
SRR6028-180Y Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRR6028-180Y Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM628S-180-RC
PM628S-180-RC
Bourns