SRR5028-100Y FIXED IND 10UH 1.5A 70 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR5028-100Y
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 10UH 1.5A 70 MOHM SMD
Total Stock: 840 pcs
SRR5028-100Y Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
40 pcs
40 pcs On Request 1 On Request On Request NO DC On Request On Request
800 pcs
800 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRR5028-100Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR5028-100Y Description
Short technical summary and product information.
SRR5028-100Y Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRR5028-100Y Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM528S-100-RC
PM528S-100-RC
Bourns