SRR1260A-1R2Y FIXED IND 1.2UH 9.2A 8 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1260A-1R2Y
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1.2UH 9.2A 8 MOHM SMD
Stock on Request
SRR1260A-1R2Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1260A-1R2Y Description
Short technical summary and product information.