SRR1260-1R2Y FIXED IND 1.2UH 9.2A 8 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1260-1R2Y
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1.2UH 9.2A 8 MOHM SMD
Total Stock: 600 pcs
SRR1260-1R2Y Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
600 pcs
600 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRR1260-1R2Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1260-1R2Y Description
Short technical summary and product information.
SRR1260-1R2Y Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRR1260-1R2Y Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SRR1260A-1R2Y
SRR1260A-1R2Y
Bourns