SRR1240-4R7M FIXED IND 4.7UH 6A 18 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1240-4R7M
Available from 3 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 4.7UH 6A 18 MOHM SMD
Total Stock: 3,065 pcs
SRR1240-4R7M Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
325 pcs
325 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
340 pcs
340 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
2,400 pcs
2400 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRR1240-4R7M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1240-4R7M Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 4.7UH 6A 18 MOHM SMD
SRR1240-4R7M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRR1240-4R7M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM124SH-4R7M-RC
PM124SH-4R7M-RC
Bourns
FIXED IND 4.7UH 6A 18 MOHM SMD