SRR1240-330M FIXED IND 33UH 2.3A 97 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1240-330M
Available from 4 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 33UH 2.3A 97 MOHM SMD
Total Stock: 2,634 pcs
SRR1240-330M Available from 4 distributors
Authorised
Non-Authorised
SRR1240-330M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1240-330M Description
Short technical summary and product information.