SRR1240-270M FIXED IND 27UH 2.55A 85 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1240-270M
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 27UH 2.55A 85 MOHM SMD
Total Stock: 2,415 pcs
SRR1240-270M Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
15 pcs
15 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
2,400 pcs
2400 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRR1240-270M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1240-270M Description
Short technical summary and product information.