SRR1240-150M FIXED IND 15UH 3.5A 47 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1240-150M
Available from 3 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 15UH 3.5A 47 MOHM SMD
Total Stock: 1,643 pcs
SRR1240-150M Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
SRR1240-150M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1240-150M Description
Short technical summary and product information.
SRR1240-150M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRR1240-150M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM124SH-150M-RC
PM124SH-150M-RC
Bourns