SRR1208-470YL FIXED IND 47UH 2.2A 85 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRR1208-470YL
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 47UH 2.2A 85 MOHM SMD
Total Stock: 728 pcs
SRR1208-470YL Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
364 pcs
364 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
364 pcs
SRR1208-470YL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRR1208-470YL Description
Short technical summary and product information.
SRR1208-470YL Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRR1208-470YL Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SRR1208-470Y
SRR1208-470Y
Bourns