SRP7030-1R0M FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRP7030-1R0M
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Total Stock: 2,638 pcs
SRP7030-1R0M Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
638 pcs
638 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:26:59 On Request On Request
2,000 pcs
2000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRP7030-1R0M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRP7030-1R0M Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
SRP7030-1R0M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRP7030-1R0M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM7232S-1R0M-RC
PM7232S-1R0M-RC
Bourns
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD