SRP6540-100M FIXED IND 10UH 4A 78.5 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRP6540-100M
Available from 3 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 10UH 4A 78.5 MOHM SMD
Total Stock: 5,044 pcs
SRP6540-100M Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
3 pcs
3 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
241 pcs
241 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
4,800 pcs
4800 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRP6540-100M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRP6540-100M Description
Short technical summary and product information.