SRP4012TA-4R7M FIXED IND 4.7UH 2A 145 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRP4012TA-4R7M
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 145 MOHM SMD
Total Stock: 12,028 pcs
SRP4012TA-4R7M Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
28 pcs
28 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
12,000 pcs
12000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRP4012TA-4R7M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Ratings
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
SRP4012TA-4R7M Description
Short technical summary and product information.