SRP1250-2R7M FIXED IND 2.7UH 17A 7.3 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRP1250-2R7M
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 2.7UH 17A 7.3 MOHM SMD
Total Stock: 207 pcs
SRP1250-2R7M Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
207 pcs
207 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:37:17 On Request On Request
SRP1250-2R7M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRP1250-2R7M Description
Short technical summary and product information.
SRP1250-2R7M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SRP1250-2R7M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM12645S-2R7M-RC
PM12645S-2R7M-RC
Bourns