SRN8040-4R7Y FIXED IND 4.7UH 4.1A 24 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRN8040-4R7Y
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.1A 24 MOHM SMD
Total Stock: 406 pcs
SRN8040-4R7Y Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
6 pcs
6 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
400 pcs
400 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:23:34 On Request On Request
SRN8040-4R7Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRN8040-4R7Y Description
Short technical summary and product information.