SRN8040-470M FIXED IND 47UH 1.4A 190 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRN8040-470M
Available from 3 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 47UH 1.4A 190 MOHM SMD
Total Stock: 8,058 pcs
SRN8040-470M Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
29 pcs
29 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
29 pcs
8,000 pcs
8000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRN8040-470M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRN8040-470M Description
Short technical summary and product information.