SRN8040-1R0Y FIXED IND 1UH 7.8A 10 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRN8040-1R0Y
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1UH 7.8A 10 MOHM SMD
Total Stock: 1,000 pcs
SRN8040-1R0Y Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,000 pcs
1000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRN8040-1R0Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRN8040-1R0Y Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 7.8A 10 MOHM SMD