SRN4018TA-6R8M FIXED IND 6.8UH 1.7A 98 MOHM SMD
Mfr Part #:
SRN4018TA-6R8M
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.7A 98 MOHM SMD
Total Stock: 12,009 pcs
SRN4018TA-6R8M Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
9 pcs
9 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:37:05 On Request On Request
12,000 pcs
12000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRN4018TA-6R8M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRN4018TA-6R8M Description
Short technical summary and product information.