SRN4018-101M FIXED IND 100UH 420MA 1.596 OHM
Mfr Part #:
SRN4018-101M
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 100UH 420MA 1.596 OHM
Total Stock: 4,730 pcs
SRN4018-101M Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,730 pcs
1730 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
3,000 pcs
3000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SRN4018-101M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SRN4018-101M Description
Short technical summary and product information.