SP1812-392H FIXED IND 3.9UH 1A 200 MOHM SMD
Mfr Part #:
SP1812-392H
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 3.9UH 1A 200 MOHM SMD
Stock on Request
SP1812-392H Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
SP1812-392H Description
Short technical summary and product information.
SP1812-392H Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SP1812-392H Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SP1812R-392H
SP1812R-392H
API Delevan Inc.