SP1008R-123G FIXED IND 12UH 246MA 1.87OHM SMD
Mfr Part #:
SP1008R-123G
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 12UH 246MA 1.87OHM SMD
Stock on Request
SP1008R-123G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SP1008R-123G Description
Short technical summary and product information.
SP1008R-123G Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SP1008R-123G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SP1008-123G
SP1008-123G
API Delevan Inc.