SMAJ48CAH TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Mfr Part #:
SMAJ48CAH
Mfr Name: Taiwan Semiconductor
Taiwan Semiconductor
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Stock on Request
SMAJ48CAH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Bidirectional Channels
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Voltage
SMAJ48CAH Description
Short technical summary and product information.
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
SMAJ48CAH Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SMAJ48CAH Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SMAJ48CAHE3/5A
SMAJ48CAHE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
View Part
SMAJ48CA-AT/TR13
SMAJ48CA-AT/TR13
Yageo
SMAJ, DO-214AC, 48V, 77.4V, AUTO
View Part
SMAJ48CAHE3_A/H
SMAJ48CAHE3_A/H
ASMAJ48CA-HF
ASMAJ48CA-HF
Comchip Technology
DIODE TVS 48V 400W SMA BI-DIR AU