SL12-1R308-A ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM
Mfr Part #:
SL12-1R308-A
Mfr Name: Ametherm Inc
Ametherm Inc
Description:
ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM
Stock on Request
SL12-1R308-A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Current
Diameter
Lead Spacing
R @ 25°C
R @ Current
Tolerance
SL12-1R308-A Description
Short technical summary and product information.
ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM
SL12-1R308-A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SL12-1R308-A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SL12 1R308
SL12 1R308
Ametherm Inc
ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM
View Part
SL12 1R308-B
SL12 1R308-B
ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM