SL12-1R308 ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM
Mfr Part #:
SL12-1R308
Mfr Name: Ametherm Inc
Ametherm Inc
Description:
ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM
Stock on Request
SL12-1R308 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Current
Diameter
Lead Spacing
R @ 25°C
R @ Current
Tolerance
SL12-1R308 Description
Short technical summary and product information.
ICL 1.3 OHM 20% 8A 13MM