SH50C-5.0-36 FIXED IND 36UH 5A 20 MOHM TH
Mfr Part #:
SH50C-5.0-36
Mfr Name: Amgis, LLC
Amgis, LLC
Description:
FIXED IND 36UH 5A 20 MOHM TH
Stock on Request
SH50C-5.0-36 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SH50C-5.0-36 Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 36UH 5A 20 MOHM TH