SH260S-4.3-10 FIXED IND 10UH 4.3A 26 MOHM SMD
Mfr Part #:
SH260S-4.3-10
Mfr Name: Amgis, LLC
Amgis, LLC
Description:
FIXED IND 10UH 4.3A 26 MOHM SMD
Stock on Request
SH260S-4.3-10 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SH260S-4.3-10 Description
Short technical summary and product information.