SH150T-1.50-250 FIXED IND 250UH 1.5A 230 MOHM TH
Mfr Part #:
SH150T-1.50-250
Mfr Name: Amgis, LLC
Amgis, LLC
Description:
FIXED IND 250UH 1.5A 230 MOHM TH
Stock on Request
SH150T-1.50-250 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Tolerance
Type
SH150T-1.50-250 Description
Short technical summary and product information.
SH150T-1.50-250 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SH150T-1.50-250 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SH150C-1.5-250
SH150C-1.5-250
Amgis, LLC
View Part
SWC-1.50-250
SWC-1.50-250