SH150S-1.20-38 FIXED IND 38UH 1.2A 100 MOHM SMD
Mfr Part #:
SH150S-1.20-38
Mfr Name: Amgis, LLC
Amgis, LLC
Description:
FIXED IND 38UH 1.2A 100 MOHM SMD
Stock on Request
SH150S-1.20-38 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
SH150S-1.20-38 Description
Short technical summary and product information.