SDR1005-100ML FIXED IND 10UH 2.9A 50 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR1005-100ML
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 10UH 2.9A 50 MOHM SMD
Total Stock: 1,855 pcs
SDR1005-100ML Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
55 pcs
55 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
1,800 pcs
1800 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SDR1005-100ML Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR1005-100ML Description
Short technical summary and product information.
SDR1005-100ML Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SDR1005-100ML Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SDR1005-100M
SDR1005-100M
Bourns