SDR0906-103KSCL FIXED IND 10MH 40MA 33 OHM SMD
Mfr Part #:
SDR0906-103KSCL
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 10MH 40MA 33 OHM SMD
Stock on Request
SDR0906-103KSCL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0906-103KSCL Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 10MH 40MA 33 OHM SMD
SDR0906-103KSCL Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SDR0906-103KSCL Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SDR0906-103KL
SDR0906-103KL
Bourns
FIXED IND 10MH 40MA 33 OHM SMD