SDR0805-561KL FIXED IND 560UH 300MA 2.5OHM SMD
Mfr Part #:
SDR0805-561KL
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 560UH 300MA 2.5OHM SMD
Total Stock: 245 pcs
SDR0805-561KL Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
245 pcs
245 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SDR0805-561KL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0805-561KL Description
Short technical summary and product information.