SDR0805-330KL FIXED IND 33UH 1.2A 140 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR0805-330KL
Available from 4 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 140 MOHM SMD
Total Stock: 2,234 pcs
SDR0805-330KL Available from 4 distributors
Authorised
Non-Authorised
SDR0805-330KL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0805-330KL Description
Short technical summary and product information.