SDR0805-2R5ML FIXED IND 2.5UH 5A 20 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR0805-2R5ML
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 2.5UH 5A 20 MOHM SMD
Total Stock: 1,445 pcs
SDR0805-2R5ML Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
445 pcs
445 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
1,000 pcs
1000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SDR0805-2R5ML Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0805-2R5ML Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 2.5UH 5A 20 MOHM SMD