SDR0604-1R2ML FIXED IND 1.2UH 4.2A 20 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR0604-1R2ML
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1.2UH 4.2A 20 MOHM SMD
Total Stock: 2,800 pcs
SDR0604-1R2ML Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
2,800 pcs
2800 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SDR0604-1R2ML Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0604-1R2ML Description
Short technical summary and product information.