SDR0503-100M FIXED IND 10UH 1.3A 130 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR0503-100M
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 10UH 1.3A 130 MOHM SMD
Stock on Request
SDR0503-100M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0503-100M Description
Short technical summary and product information.
SDR0503-100M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SDR0503-100M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SDR0503-100ML
SDR0503-100ML
Bourns