SDR0403-2R2ML FIXED IND 2.2UH 2.6A 47 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR0403-2R2ML
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.6A 47 MOHM SMD
Total Stock: 841 pcs
SDR0403-2R2ML Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
13 pcs
13 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
828 pcs
828 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SDR0403-2R2ML Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0403-2R2ML Description
Short technical summary and product information.
SDR0403-2R2ML Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SDR0403-2R2ML Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM43-2R2M-RC
PM43-2R2M-RC
Bourns