SDR0302-6R8ML FIXED IND 6.8UH 1A 180 MOHM SMD
Mfr Part #:
SDR0302-6R8ML
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 6.8UH 1A 180 MOHM SMD
Total Stock: 2,000 pcs
SDR0302-6R8ML Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
2,000 pcs
2000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
SDR0302-6R8ML Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
SDR0302-6R8ML Description
Short technical summary and product information.
SDR0302-6R8ML Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SDR0302-6R8ML Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM32-6R8M-RC
PM32-6R8M-RC
Bourns