SCRH73B-120 FIXED IND 12UH 1.52A 98 MOHM SMD
Mfr Part #:
SCRH73B-120
Mfr Name: Signal Transformer
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 12UH 1.52A 98 MOHM SMD
Stock on Request
SCRH73B-120 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
SCRH73B-120 Description
Short technical summary and product information.
SCRH73B-120 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SCRH73B-120 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SCRH73-120
SCRH73-120
Signal Transformer