SC162-P10 162MM PLASTIC FAN GUARD
Mfr Part #:
SC162-P10
Mfr Name: Gardtec Incorporated
Gardtec Incorporated
Description:
162MM PLASTIC FAN GUARD
Stock on Request
SC162-P10 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Fan Accessory Type
For Use With
Material
SC162-P10 Description
Short technical summary and product information.
162MM PLASTIC FAN GUARD
SC162-P10 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SC162-P10 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PB-06
PB-06
SUNON
PLASTIC FAN GUARD 60MM
View Part
SC120-P70
SC120-P70
Gardtec Incorporated
120MM PLASTIC FAN GUARD
View Part
PB-12
PB-12
SUNON
PLASTIC FAN GUARD 120MM
SC60-P10
SC60-P10
60MM PLASTIC FAN GUARD